https://fienta.com/et/s/naiste-tuum-meeste-kuub

visuaalne luulelavastus Kondase keskuses
''NAISTE TUUM, MEESTE KUUB''

Kui õige laseks kanda ennast eesti naiste luulel? Laseks ennast kanda 20. sajandist - tänapäeva välja. Vaataks eesti naist läbi tema enda silmade ja riimide. Naise tuum. Naise mäng. Sõnadest saavad helid, helidest muusika, muusikast sünnib hetk ja hetkest teater. Kaks meest naiste riimiteatris: mida nad seal näevad, keda? Ega ometi ennast? Milline on see valu, see rõõm, mis on neil ühine? Lavastuses “Naiste tuum, meeste kuub” ei otsita sõnadele rütme ja riimidele viibimist. Ei - hetk oli küsimus. Luuletus oli vastus. Kas me leiame selle luuletuseks sündinud hetke üles?

Kondase keskuses on etenduste ajal üleval tuntud fotograafi Jaan Rieti 150. sünniaastapäevale pühendatud näitus, mis tutvustab tema perekonna nelja naist, nende elu ja loomingut, toetades lavastuse atmosfääri. Oluline osa on Jaan Jaago loodud muusikalisel kujundusel, mis saadab tervet etendust. Visuaalseks muudab lavastuse Karmi Pikkma loodud valguskunst.

Autorid: LYDIA KOIDULA, MARIE HEIBERG, MARIE UNDER, ANNA HAAVA, KERSTI MERILAAS, ASTRID REINLA, DORIS KAREVA, KRISTIINA EHIN, KEITI VILMS, KÄDI KALLAU ja trupp
Lavastaja-dramaturg-kunstnik: ADEELE JAAGO (Ugala Teater)
Osades: MIHKEL KUUSK ja KRISTIAN PÕLDMA
Muusikaline kujundaja: JAAN JAAGO
Valguskunstnik ja koreograaf: KARMI PIKKMA
Visuaalne kujundaja: PIRET PARREST
Turundus ja kommunikatsioon: KAROLIINA KANGUR
Produtsent: LORETA JANSON

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Viljandi linn, Viljandi Hansapäevad, Raamatukoi, Põhjala, Liviko, Pizzeria Pantalone

Uksed avatakse pool tundi enne etenduse algust. Sama päeva teatripiletiga saab enne ja pärast etendust nautida ka näitust Kondase Keskuses.

Esietendus 03.06.2023 Kondase Keskuses Viljandis
Etendused Viljandi Hansapäevadel:
03.06 kl 17.00
04.06 kl 14.00
04.06 kl 17.00
Veel etendusi:
09.06 kl 19.00
10.06 kl 19.00
11.06 kl 19.00